7 نکته برای ثبت تصاویر اسکای‌لاین خوب

چهارشنبه 24 شهریور 1395 10:40 ب.ظ

 

7 نکته برای ثبت تصاویر اسکای‌لاین خوب

 • 7 نکته برای ثبت تصاویر اسکای‌لاین خوب

  وقتی در مورد عکاسی از فضای شهری بحث می کنیم یکی از جذاب ترین و محبوب‌ترین تصاویر، عکس‌های کامل اسکای‌لاین هستند. افق مصنوعی که توسط ساختمان‌ها و برج‌هایی تشکیل شده که در آسمان بالا و پایین می‌روند. تصاویر اسکای لاین می‌توانند ناموزون یا موزون و صاف باشند، این ویژگی عکس مستقیما ارتباط با نوع معماری و طبیعت شهر دارد. با ما همراه باشید تا 7 نکته جهت ثبت بهتر تصاویر اسکای‌لاین را بررسی کنیم.

  1. یک مکان با افق دید مناسب خارج از شهر بیابیدskyline-image1

  برای پیدا کردن شهر، از آن فرار کنید! یکی از موثرترین راه‌های ثبت یک عکس خوب اسکای‌لاین، خارج شدن از شهر است. اگر شهر در امتداد رودخانه است نقطه‌ای عمود بر رودخانه بیابید و اگر شهر داخل یک دره ساخته‌شده از بلندی‌های اطراف بالا بروید تا به منظره‌ی شهر اشراف داشته باشید. نقاط فوق‌العاده‌ای با افق دید مناسب خارج از شهر همچون تپه‌ها، جزایر و قایق‌ها وجو دارد اما باید کمی اهل سفر باشید و فاصله فیزیکی مناسب را از شهر تا پیدا کردن زاویه کافی، بگیرید.

  1. برروی گوشه‌ی یک ساختمان فوکوس کنیدskyline-image2

  پیدا کردن نقطه‌ی صحیح فوکوس در شهری که کیلومترها از ما دور است دشوار به نظر می رسد. در حالت LiveView از نمایشگر دوربین استفاده کنید و برروی گوشه‌ی یک ساخمان زوم کنید و به صورت دستی نقطه فوکوس را بیابید. این اقدام به شما کمک می‌کند تا عکسی که ثبت می کنید واضح باشد اما اگر پیدا کردن نقطه‌ی فوکوس را به فوکوس اتوماتیک بسپارید ممکن است تصاویر متعدد تار و ناواضح ثبت کنید.

  1. در ساعت آّبی (در هوای گرگ و میش عصر) چندین عکس ثبت کنیدskyline-image3

  یکی از زمان‌های مناسب برای ثبت تصاویر اسکای لاین بلافاصله چند دقیقه  بعد از ساعت طلایی عکاسی است. لحظات کوتاهی که در هوای گرگ و میش که آسمان هنوز آبی است اما چراغ‌های شهر روشن شده‌اند. عکاسی در اوج تاریکی سخت‌تر نتیجه می‌دهد و معمولا مهیج و جذاب هم نیست. ساعت آبی به تصویر شما یک روح لاجوردی می بخشد و معمولا تصاویر حاصل از عکاسی در این ساعت به مراتب جذاب تر هستند.

  1. لنز واید انتخاب کنیدskyline-image4

  برای عکاسی از محیط شهری و اسکای‌لاین بهترین فاصله کانونی بین 12 میلی متر تا 35 میلی متر است. عکاسی با این فاصله کانونی ضروری نیست اما در عمل متوجه خواهید شد که عکاسی با لنز واید به مراتب آسان تر است. این اقدام به شما کمک می کند تا بتوانید اسکای لاین های خوب بگیرید بدون اینکه کیلومترها از شهر خارج شوید.

  1. میدان دید عمیق‌تر انتخاب کنیدskyline-image5

  برای عمیق تر کردن میدان دید باید دیافراگم را بسته تر نگاه دارید، چیزی حدود f/11 تا f/16. با این دیافراگم می توانید تصاویرتان را با جزییات بیشتر ثبت کنید. معمولا در ثبت تصاویر شهری و مناظر میدان دید عمیق تر مطلوب تر است اینگونه تمام جزییات کادر، فوکوس خواهند داشت. لازمه چنین ثبت دیافراگم بسته تر و عدد f-stop بالاتر است.

  1. ثبت پانوراما را فراموش نکنیدskyline-image6

  گاهی اوقات حتی با یک لنز واید هم نمی توانید یک اسکای لاین را در کادر جا کنید، در این صورت فرصت ثبت یک پانوراما را پیدا خواهید کرد. پانوراما حالتی است که شما تصاویر متوالی در یک مسیر با هم پوشانی گوشه‌های کادر ثبت می کنید، سپس آنها را کنار هم قرار می دهید تا تصویری واحد به دست آورید. این نوع ثبت وایدتر از هر فاصله‌ی کانونی دیگری است و برای ثبت مناظر اسکای لاین گزینه‌ی مناسبی است.

  1. از تایمر خودکار و براکت استفاده کنیدskyline-image7

  دقیقا بعد از غروب آفتاب می‌توان چند تصویر با اسفاده از براکت ثبت کرد. تفاوت رنگ بین خیابان‌های روشن و تاریک شدن آسمان یک پالت کامل از رنگ‌ها ایجاد می‌کند که باید با دقت تمام ثبت شود. با عکاسی در تمام سطوح نوردهی می‌توانید مطمئن شوید که تمام نور منظره را ثبت کرده اید. بعدها می توانید بهترین ثبت را انتخاب کنید یا آنها را با تکنیک های اچ دی آر با هم ترکیب کنید.

  اگر تایمر خودکار را بر روی 2 ثانیه تنظیم و از یک دوربین DSLR با تنظیمات براکت استفاده کنید، شاتر و دوربین تمام تصاویر مد نظر ما را بدون احتیاج به نگه داشتن شاتر ثبت می کنند و شما ریسک ثبت تصاویر تار را به خاطر لرزش دست خواهید کرد.

  امیدواریم این نکات در ثبت اسکای‌لاین‌های خوب به شما کمک کند!

  لینک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=34130


 

اگر زمین توسط یک سیاه‌چاله بلعیده شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

چهارشنبه 24 شهریور 1395 12:24 ب.ظ

 

اگر زمین توسط یک سیاه‌چاله بلعیده شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 • اگر زمین توسط یک سیاه‌چاله بلعیده شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

  مدت هاست که سیاه چاله ها توجهات بسیاری را به خود جلب کرده اند و شور و هیجان زیادی در این خصوص شکل گرفته است. اکنون نیز با توجه به کشف امواج گرانشی این علاقه‌ی عمومی دو چندان خواهد شد. حال، سوالی که بشر را درگیر خود کرده، این است که اگر زمین وارد یک سیاه چاله شود چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ یکی دیگر از پرسش هایی که در ذهن بسیاری نقش بسته، این است که تصویر سیاه چاله ها در فیلم ها تا چه حد واقعیت دارد و اینکه آیا کرم چاله‌ای که در فیلم Stargate دیدیم حقیقت دارد یا نه. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید تا به این پرسش ها پاسخ دهیم.

  هر چند همواه این مورد وجود داشته که سیاه چاله ها از لحاظ نظری به چه شکلی می‌توانند انسان و زمین را تحت تاثیر قرار دهند. در عصر حاضر، تنها می‌توان سه خاصیت از یک سیاه چاله را ( به طور اصولی ) اندازه گیری کرد: جرم، چرخش آنها ( یا حرکت زاویه‌اش ) و بار الکتریکی کلی.

  در واقع، از آنجایی که تمام اطلاعات دیگر در مورد ساخت یک سیاه چاله از دست رفته، این موارد تنها پارامتر هایی هستند که می‌توان از خارج یک سیاه چاله نظاره گر بود. نظریه‌ای که با عنوان “بدون مو” شناخته می‌شود. به عبارت ساده: بدون توجه به میزان پرمویی و پیچیدگی جسمی که شما به سمت یک سیاه چاله پرتاب می‌کنید، ویژگی های جسم به جرم، بار و چرخش ( اسپین ) آن کاهش خواهد یافت ( به اصطلاح تراشیده خواهد شد ).

  در میان پارامتر های موجود، جرم مسلما مهم ترین آنهاست. تعریف کلی سیاه چاله این است که جرم آن در حجم بسیار اندکی متمرکز شده  ( تکینگی ). و این نیرو های گرانشی عظیم تولید شده توسط جرم هستند که باعث آسیب رساندن به اشیائ نزدیک سیاه چاله می‌شود.

  اسپاگتی فضایی

  یکی از اثرات شناخته شده ‌ای که تصور می‌شود به دلیل قرار گیری در مجاورت سیاه چاله بروز کند، با نام ‘Spaghettification’ یاد می‌شود. به طور خلاصه وار، اگر خیلی به یک سیاه چاله نزدیک شوید درست مثل اسپاگتی کش خواهید آمد.

  این اثر، ناشی از گردیان گرانشی است که در سراسر بدن شما رخ می‌دهد. تصویر کنید شما از طرف پا های خود برای اولین بار سمت یک سیاه چاله کشیده می‌شوید. از آنجایی که پای شما از لحاظ فیزیکی به سیاه چاله نزدیک تر است، در پاهایتان  گرانش قوی‌تری نسبت به سرتان احساس خواهید کرد. بدتر از آن، به موجب آنکه بازوهایتان در مرکز بدن شما نیست، نیروی گرانشی که به آنها وارد می‌شود، کمی با زوایه نیروی جاذبه وارد شده به سرتان متفاوت خواهد بود.

  این رخداد باعث می‌شود کناره‌های بدن به سمت داخل تمایل پیدا کند و فرو روند. در نتیجه نه تنها بدن با کشیدگی مواجه خواهد شد، بلکه اواسط آن نیز نارک ( فشرده ) خواهند شد. از این رو، بدن شما و یا هر جسم دیگری مثل رمین، قبل از اصابت به مرکز سیاه چاله، شبیه اسپاگتی خواهند شد.

  نقطه دقیقی که نیرو ها از تحمل بیشتر می‌شود، به میزان جرم سیاه چاله وابسته است. برای یک سیاه چاله “عادی” که توسط فروپاشی یک ستاره با جرم زیادی تولید شده، این محل می‌تواند چند صد کیلومتر دور تر از افق رویداد قرار داشته باشد. نقطه‌ای که پس از آن، هیچ اطلاعاتی نمی‌تواند از سیاه چاله فرار کند.

  با این حال برای یک ابرسیاهچاله، مانند چیزی که انتظار می‌رود در مرکز کهکشان ما قرار داشته باشد، احتمالا اشیاء به راحتی می‌توانند قبل از تبدیل شدن به اسپاگتی داخل افق رویداد و در فاصله چند ۱۰ هزار کیلومتری مرکز آن عرق شوند. اما برای ناظری که در خارج از افق رویداد سیاهچاله قرار دارد، این پدیده این چنین به نظر می‌رسد که سرعت شی کم می‌شود و پس از آن در طول زمان محو می‌شود.

  خبری بد برای زمین

  اگر یک سیاه چاله  هم جوار کره‌ی زمنین قرار بگیرد، از لحاظ نظری چه اتفاقی می‌افتد؟ این بار نیز اثزات گرانشی، موجب پدیده اسپاگتی خواهد شد. کناره‌ی زمین که در فاصله‌ی کمتری با سیاه‌چاله قرار دارد نیروی بسیار قوی تر از سایر بخش ها احساس خواهد کرد. به این ترتیب کل جهان در عذاب خواهند بود و ممکن است بخشی از زمین جدا شود.

  به همان اندازه، اگر یک سیاه چاله پرجرم ما را به زیر نقطه افق رویداد خود ببلعد، ممکن است ما اصلا توجه این رخداد نشویم، حداقل برای مدت زمان کوتاهی اتفاق خاصی نخواهد افتاد. در این موارد احتمالا زمان بیشتری تا وقوع فاجعه طول خواهد کشید. اما نگران نباشید؛ در وهله‌ی اول، احتمال برخورد زمین با یک سیاه چاله کم است و اگر هم چنین رخدادی به وقوع به پیوندد، احتمالا پس از خرد شدن رمین، ما به حالت هولوگرافیک زنده خواهیم ماند.

  مراقب پرتو ها باشید

  جالب توجه است، سیاه‌چاله ها لزوما به رنگ سیاه نیستند. اختروش ها ( اشیائی که در قلب کهکشان های دور از سیاه‌چاله ها قدرت می‌گیرند) بی نهایت روشن هستند. آنها با درخششان به آسانی می‌توانند بقیه کهکشان را تحت الشعاع قرار دهند. این تابش زمانی تولید می‌شود که مواد جدیدی وارد سیاه چاله می‌شود. برای آنکه این موضوع روشن شود باید گفت، این مواد هنوز خارج از افق رویداد هستند و این دلیلی است که ما می‌توانیم آنها را رویت کنیم.

  در زیر افق رویداد، منطقه‌ای است که هیچ چیز حتی نور هم نمی‌تواند از آن قرار کند. در حالی که کل ماده‌ی بلغیده شده در یک نقطه انباشته می‌شود درخشش ایجاد خواهد شد. این همان تابش نوری است  که ناظران اختروش ها با آن مواجه خواهند شد.

  اما این پرتو ها، برای هر چیزی که در نزدیکی سیاه‌چاله باشد مشکلاتی به وجود خواهد آورد. این پرتو های بسیار گرم هستند. در واقع، قبل از اینکه دچار واقعه اسپاگتی شویم، این تشعشعات سرخمان می‌کنند.

  زندگی در اطراف یک سیاه‌چاله

  برای کسانی  که فیلم اینتراستلار ( Interstellar ) کریستوفر نولان (  Christopher Nolan ) را تماشا کرده اند،  چشم انداز یک سیاره در حال گردش حوالی سیاه‌‌چاله جذابیت دارد. برای زندگی، به منبع انرژی و یا یک اخلاف دما نیاز است، یک سیاه‌چاله هم می‌تواند به عنوان منبع باشد.

  تنها موردی که وجود دارد،  باید مانع بلعیده شده مواد پیرامون سیاه چاله شد. اگر این کار اتفاق نیفتد، میزان پرتو های ساطع شده آنقدر زیاد خواهد بود که می‌تواند دز جهان های مجاور باعث ایجاد حیات شود.

  زندگی در چنین جهانی ( با فرض بر اینکه بسیار نزدیک به سیاه‌چاله نباشد که موجب پدیده اسپاگتی شود ) چگونه خواهد بود بود، خودش موضوع جداگانه ای است. البته انتظار می‌رود میزان انرژی دریافت شده توسط این سیاره در مقایسه با میزان انرژی که زمین از خوزشید دریافت می‌کند  بسیار ناچیز باشد.

  همچنین محیط زیست چنین سیاره‌ای به همان اندازه عجیب و غریب خواهد بود. در واقع برای ساخت فیلم اینتراستلار  به جهت اطمینان در دقت و صحت تصاویر سیاه‌چاله ها، با کیپ ثورن مشورت به عمل آمد. در نهایت باید گفت عوامل ذکر شده مانع حیات نیستند، اما انجام پیش‌بینی در رابطه با چگونگی آن را  بسیار سخت کرده اند.

  منبع: sciencealert


 

آهنگ شنیدنی و زیبای چتر خیس حامد همایون

سه شنبه 23 شهریور 1395 03:18 ب.ظ

 

دانلود آهنگ چتر خیس از حامد همایون

دانلود آهنگ بسیار شنیدنی و زیبای چتر خیس از حامد همایون به همراه متن آهنگ
ارائه شده توسط شرکت ترانه شرق / استعداد های موسیقی ایران

Hamed Homayoun Chatre Khis دانلود آهنگ چتر خیس از حامد همایون

دستم تو دست یاره
قلبم چه بیقراره

به به به به چی میشه امشب
بارون اگر بباره چه شاعرانه
یه چتر خیسو دریا کنارو پرسه های عاشقانه
ذل میزنم به چشمای مستت
سر روی شونت می گذارم بی بهانه
میخوامت خانومم
با عشقت آرومم
میخوامت خانومم
با عشقت آروم آروم آرومم

متن آهنگ چتر خیس از حامد همایون

دستم تو دست یاره
قلبم چه بیقراره
به به به به چی میشه امشب
بارون اگر بباره چه شاعرانه
یه چتر خیسو دریا کنارو پرسه های عاشقانه
ذل میزنم به چشمای مستت
سر روی شونت می گذارم بی بهانه
میخوامت خانومم
با عشقت آرومم
میخوامت خانومم
با عشقت آروم آروم آرومم
هم اکنون میتوانید از خزر موزیک آهنگ فوق العاده شنیدنی این استعداد جوان موسیقی ایران را
دانلود نمایید و لذت ببرید

دانلود آهنگ چتر خیس از حامد همایون با بهترین کیفیت و لینک مستقیم از خزرموزیک


 

ویدئو آهنگ سلام

جمعه 19 شهریور 1395 01:57 ب.ظ

 

دانلود موزیک ویدئو سلام از ساسی مانکن

دانلود موزیک ویدئو جدید و تماشایی سلام از ساسی مانکن

Sasy Salam Video دانلود موزیک ویدئو سلام از ساسی مانکن

ساسان یافته (زادهٔ ۲۷ آبان ۱۳۶۷ در اهواز) با نام هنری ساسی مانکن خوانندهٔ پاپ است.

ویدئو آهنگ سلام

به گفته او پر هزینه ترین ویدئو موزیک تاریخ ایران خواهد بود! آهنگ و تنظیم این اثر بر عهده نوید میرزایی خواهد بود که پیش از این در آهنگ ساقیا با ساسی مانکن همکاری داشته است ….

هِی سلام علام علم حبیب یه کُلکّل الکلام
هی سلام علام علم إنت روحیهَ المَدام
مگه میشه به تو دل ندم
إنت التالی هیَ حُبِّ الخیالی
إنت التالی هیَ حُبِّ الخیالی
دلمو به دریا زدم یا حبیبی سَلامی
لا لا لا إترَکی اِنتقالی وَ الحَکی
هی میگی که تنهام میذاری عزیزم نه نه نه
نه نه نه عمرمی تو که باشی نیست غمی
انأ اَترکَ الخیالک حبیبی لا لا لا …

تکست آهنگ جدید ساسی سلام

هِی سلام علام علام حبیب یه کُلکّل الکلام
هِی سلام علام علم إنت روحیهَ المَدام
نه نمیشه به تو دل ندم
هیَ إنتِ فِعالی هیَ سحرة لیالی
هیَ إنتِ فِعالی هیَ سحرة لیالی
وقتی که تو باشی ندارم خیالی
لا لا لا إترَکی اِنتقالی وَ الحَکی
هی میگی که تنهام میذاری عزیزم نه نه نه
نه نه نه عمرمی تو که باشی نیست غمی
انأ اَترکَ الخیالک حبیبی لا لا لا …
تو که میخواستی پای من واستی
یا الأبک القاضی إنت روحیة الراسی
بیا دیگه خسته شدم منه احساسی
یا الأبک القاضی روحیة الراسی
إنت التالی هیَ حُبِّ الخیالی
هی إنت التالی هیَ حُبِّ الخیالی
دلمو به دریا زدم یا حبیبی سلام

دانلود کلیپ ساسی سلام


 

دو قلوهای ماریا کری و حرکات جالب +عکس

یکشنبه 7 شهریور 1395 08:59 ب.ظ

 

دو قلوهای ماریا کری و حرکات جالب +عکس

 • دو قلوهای ماریا کری و حرکات جالب +عکس

  دو قلوهای ماریا کری و حرکات جالب +عکس

  دو قلوهای ماریا کری و حرکات جالب +عکس

  ماریا کری معروف و پرآوازه خواننده محبوب این روزها است و یک جفت دو قلوی دختر و پسر دارد که بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند. ماریا کری خواننده 46 ساله هالیوودی عکس های جدیدی از دوقلوهای پنج ساله اش یعنی پسرش موراکن و دخترش مونرو را در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشت.

   این ستاره کودکانش را برای صرف شام به رستوران خانوادگی جسیکا بل (همسر جاستین تیمبرلیک) به نام (Au Fudge) در لس آنجلس برده بود و در این عکس ماریا و دو فرزندش همگی برای عکس انداختن ژست گرفته اند.
  دو قلوهای ماریا کری و حرکات جالب +عکسماریا کری و دوقلوهایش در رستوران خانوادگی جسیکا بل

  او در توضیح کنار این عکس نوشت:”یک شب بیرون گردی با بچه ها”

  ماریا کری این روزها سرگرم تولید و رونمایی از تیزر مستند شخصی و حرفه ای خود است و به گزارش نیک صالحی دو کودکش نیز در آن فیلم برداری شده اند و ماریا در مصاحبه ای اظهار داشت همسر سابقش نیک کانن نیز با حضور بچه هایشان در این مستند خوشحال است و رضایت دارد.دو قلوهای ماریا کری و حرکات جالب +عکسحضور موراکن و مونرو، فرزندان ماریا کری در مستند جدید ویدو قلوهای ماریا کری و حرکات جالب +عکسعکسی از مایا و کودکانش در ماه گذشتهدو قلوهای ماریا کری و حرکات جالب +عکسماریا کری و همسر سابقش نیک کانن و دوقلوها در سال 2012


 

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو